Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
Sık Sorulan Sorular

Bölgesel zayıflama için vücut yağ oranı azaltılmalı aynı oranda o bölgedeki kas kütlesinin artışı hedeflenmelidir.Bu da ilk adımda doğru beslenme program ve ona eşlik edecek olan doğru egzersiz programıyla olur. Bunlara ek olarak bir çok kişininde başvurduğu bölgedeki dolaşımı arttırarak inceltmeyi hedefleyen microplus cihazlarımız ile de destek olunabilir.  

Diyet sürecinde elbette tatlı yenilebilir .Önemli olan doğru zamanlama ve porsiyon kontrolünde olarak ilerlemektir.

Son zamanlarda detoks , yağ yakımı ve kilo kaybettirici etkisiyle gündemde olan limonlu su da aslında kahramanın ‘SU’ olduğunu söylemeliyim. Hiç bir bilimsel çalışma tek başına limonlu su içmenin kilo verdirdigine dair bir açıklama yapmamıştır.Önemli olan limonlu ya da limonsuz esas kahraman SU 'dur.

Vücut ağırlığının boyunuzun karesine bölümüyle elde edilen beden kütle indeksi 18,5 ile 24.9 arasında olması ideal olarak kabul edilmektedir. Beden Kütle İndeksi Sınıflaması 18, 5 kg/m² ‘nin altındaki sonuçlar: İdeal kilonun altında 18, 5 kg/m² ile 24, 9 kg/m² arasındaki sonuçlar: İdeal kiloda 25 kg/m² ile 29, 9 kg/m² arasındaki sonuçlar: İdeal kilonun üstünde 30 kg/m² ile 39, 9 kg/m² arasındaki sonuçlar: İdeal kilonun çok üstünde (obez) 40 kg/m² üzerindeki sonuçlar: İdeal kilonun çok üstünde (morbid obez)

Gliforun asıl amacı kan şekeri düzeyinde sorunlar olan tip 2 diyabet hastalığı teşhisi konulmuş kişilerde kan regülasyonunu sağlamak için verilen reçeteli bir ilaçtır. Açlık oluşmasını dengelemeye yardımcı olduğundan sağlıklı bireylerinde zayıflama ilacı niteliğinde kullanım gösterdiği ilaçlar arasındadır.Ancak en etkili ve en önemlisi doğru beslenme programı ve egzersizler ile kan regülasyonunu sağlamaktır.

Tabi ki verebilirsiniz. Kadınların adet döngüsünde önemli bir rol oynayan östrojenin üretiminin azalmasıyla birlikte 45-55 yaş aralığında bu döneme girilmektedir. Değişen hormon dengesiyle kilo alımı, sıcak basmaları, gece terlemeleri, uykusuzluk gibi faktör menapoz belirtileridir.Bu süreçte dengeli beslenme ve egzersiz program ile uygun hedeflere mümkün.

Ödem atmada en önemli etken vücudunuzun ihtiyacı olan suyu yeterli ölçüde içmektir.Aşırı tuz ve tuzlu besin tüketimide ödeme sebep olabilir .Turşu , hazır soslar,soya sosu , salamura zeytinleri beslenmenizde sınırlandırmalısınız.